IMIENINY ZUCHA

IMIENINY ZUCHA

Czuj!

Raz na cztery lata – zuch jest pępkiem świata. Właśnie dziś 29.02.2020 r. każdy zuch ma swoje święto. Imieniny Zucha, które przypadają w tym dniu to święto wszystkich zuchów – tych najmłodszych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w zuchowym świecie, jak i tych, które ten świat znają już bardzo dobrze. Dzisiaj, aby uczcić ten wyjątkowy dzień spotkaliśmy się w KH ZHP Lubań z Gromadami Zuchowymi z naszego Hufca. Spotkanie rozpoczęliśmy od zapalenia symbolicznego ogniska, zaśpiewaliśmy „Mundur, chusta, pas zuchowy”. Pląsem „Stonoga” policzyliśmy ile nas jest a kłębkiem umieszczonym na chuście animacyjnej się powitaliśmy, poznając w ten sposób swoje imiona. Były punkty, na których wykonywaliśmy kolorowe czapeczki, zakładkę do książek, jako prezent dla innego zucha. Druhna Monika dla każdego zucha kręciła z balonów kolorowe zwierzątka, kwiatki i inne cudaki. Była Foto-budka, w której każdy mógł mieć zrobione kolorowe zdjęcia. Na stoisku z owocami zuchy robiły owocowe szaszłyki – owocowy zawrót głowy. Było smacznie zdrowo i kolorowo.

A tu niespodzianka druh komendant wszedł do sali z duuużym tortem, na którym umieszczony został znaczek zucha. Tort był pyszny, każdy zuch podchodził po dokładkę.

Na zakończenie zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Zaśpiewaliśmy „Idzie zuch” i puściliśmy „iskierkę ” Czas nam bardzo szybko upłynął, szkoda, że Imieniny Zucha dopiero za 4 lata.

Wszystkim zuchom, życzymy nieschodzącego z twarzy uśmiechu, radości ze zdobywania sprawności, wspólnej zabawy każdego dnia.” Zuchy jesteście wspaniali i takimi bądźcie każdego dnia!