„Nauczcie się marzyć”

„Nauczcie się marzyć”

„Nauczcie się marzyć”

Pogrzebałam trochę w archiwum starych czasopism… Starych? Zaledwie kilkuletnich. Leżą sobie gdzieś zakurzone, nie używane. A w nich tyle skarbów-ciekawych artykułów. Ciekawych, bo pożytecznych.

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny a wraz z nim rok harcerski. Tworzymy plany pracy, aby drużyna mogła sprawnie funkcjonować. Ale czy tylko po to są te „plany”?

Jest to sposób, aby móc się rozwijać-nie stać w miejscu, zdobywać nowe cele, urzeczywistniać swoje marzenia.

Zaintrygował mnie artykuł phm Moniki Marks z czasopisma „Czuwaj” 6-7,czerwiec-lipiec 2011. Dlaczego? Druhna bardzo ciekawie przedstawia Nam, w jaki sposób stworzyć plan pracy, aby go realizować a nie tylko po to, aby był tylko formalnością (kolejnym papierkiem), bo „tak trzeba”.

Zapraszam wszystkich a w szczególności drużynowych, do przeczytania tego artykułu. To właśnie oni często potrzebują inspiracji , aby zbiórka była ciekawa, aby każdy członek drużyny chciał wrócić na kolejną…

Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ!

pwd. Katarzyna Waniczek