Każdy harcerz czy harcerka muszą posiadać regulaminowe umundurowanie ZHP. Z dawniejszych czasów pamiętamy sklepy zwane „Składnicami Harcerskimi”, w których można było zaopatrzyć się w niezbędne atrybuty harcerskie. Dzisiaj również funkcjonują takie punkty sprzedaży, ale w dużych miastach. W dobie Internetu najlepiej skorzystać z oferty e-Składnic Harcerskich i tam złożyć niezbędne zlecenie. Zamówienie na akcesoria harcerskie można złożyć również w Komendzie Hufca za pośrednictwem drużynowego. W siedzibie hufca monaż również kupić drobne elementy umundurowania takie jak: sznury, pasy, plakietki czy rogatywki.

Poniżej prezentujemy linki do składnic harcerskich, gdzie możecie państwo samodzielnie złożyć zlecenie zkupu:

  1. Składnica Harcerska „MIRAM”
  2. Składnica Harcerska „CZTERY ŻYWIOŁY”
  3. Składnica Harcerska „SKAUT”
  4. Składnica Harcerska „WODA, GÓRY, LAS”
  5. Składnica Harcerska „WARTA”