Zlot 70 lecia za nami

Zlot 70 lecia za nami

70- lecie działalności Hufca Lubań

3 października był niezwykle ważnym dniem dla harcerzy i zuchów Ziemi Lubańskiej. Wtedy to miały miejsce obchody 70 rocznicy działalności Hufca Lubań. Na uroczystość przybyły wszystkie jednostki naszego hufca, zuchy, harcerze i instruktorzy. Swoją obecnością uroczystość zaszczyciły władze miasta Lubań: Burmistrz- Pan Arkadiusz Słowiński, Przewodniczący Rady Miasta- Pan Jan Hofbauer, Wiceprzewodniczący Rady Miasta- Pan Mieczysław Iwanow, Wice Starosta Powiatu Lubańskiego- Pan Wojciech Zembik, a także przedstawiciele innych instytucji: Wójt Gminy Platerówka- Pan Krzysztof Halicki, Przedstawiciel Komendanta OSSSG- Pan kpt. Andrzej Brzozowski oraz Kapelan ks. płk Mieczysław Jackowiak.

Niezwykle ważnymi uczestnikami obchodów byli Ci, którzy zapoczątkowali działalność harcerską na terenie Miasta i Gminy Lubań. To najstarsze Druhny i Druhowie byli, są i będą wzorem do naśladowania dla swoich młodszych kolegów instruktorów. „Ci, którym przekazaliście swój zapał i umiejętności stoją teraz przy swoich drużynach, gotowi do kontynuacji tego, co uzyskali w spadku od Was.”- tak brzmiały słowa Komendanta Hufca Lubań phm. Andrzeja Waniczek. W swoim przemówieniu zwrócił się również do tych, bez których nie istniałoby harcerstwo: harcerzy i zuchów. Najmłodszym druhnom i druhom dh. Komendant życzył doznania harcerskiej przyjaźni i braterstwa oraz przeżycia wielu wspaniałych chwil.

„Pomnikiem” owej uroczystości została tablica pamiątkowa, odsłonięta przez Pana Arkadiusza Słowińskiego – Burmistrza Miasta i dh. hm. Jadwigę Kowalik – Komendantkę Hufca w latach 1956-1992 oraz poświęcona przez Kapelana ks. płk Mieczysława Jackowiaka.

dh. Aleksandra Sobczyk