22 – 24 stycznia w Lubaniu odbyły się warsztaty interdyscyplinarne dla harcerskiej kadry z Dolnego Śląska, dotyczące organizacji imprez kulturalnych. Przez trzy dni młodzi liderzy uczyli się zagadnień prawnych, organizacyjnych, zasad planowania i budowania programu, konferansjerki i promocji wydarzenia. A oprócz zajęć – wykorzystali zdobytą wiedzę w praktyce organizując wieczór poezji śpiewanej. Koncert odbył się w sobotni wieczór w sali szkoły muzycznej w Lubaniu. Artyści przedstawili utwory m.in. Starego Dobrego Małżeństwa, Wolnej Grupy Bukowina, poezję śpiewaną – Bolesława Leśmiana i ks. Jana Twardowskiego. Finał koncertu stanowił występ Harcerskiej Grupy Artystycznej LIMINIS z Kamiennej Góry – zespołu reprezentacyjnego Chorągwi Dolnośląskiej ZHP. Zespół śpiewa utwory autorskie, w których wpadająca w ucho melodia łączy się z mądrymi tekstami – np.  o wartościach, przyrodzie, akcentując piękno i historię Dolnego Śląska. Uczestnicy warsztatów spisali się na medal, pamiętając o każdym szczególe – od kwestii technicznych i programowych po serdeczne przywitanie gości.

W niedzielę wyjechali do swoich środowisk uzbrojeni w wiedzę i umiejętności jak samodzielnie zorganizować wydarzenie kulturalne.
Przedsięwzięcie to byłoby niemożliwe, gdyby nie wsparcie osób, firm i instytucji, które wsparły organizatorów, za co serdecznie dziękujemy.
A są to:
Mariusz Tomiczek – wiceburmistrz Lubania wraz z p. Anną Krawiec oraz p. Beatą Soczyńską – prowadzącymi zajęcia z podstaw prawnych, imprez masowych oraz współpracy organizacji pozarządowej z urzędem,
Bartosz Kuświk – dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu – prowadzącym zajęcia dot. organizacji eventów, koncertów i imprez kameralnych,
Paweł Okienko – dyrektor Szkoły Muzycznej w Lubaniu – dzięki któremu koncert mógł odbyć się w murach szkoły,
Aleksandra Kliś – dyrektor Gimnazjum nr 3 w Lubaniu – szkoły goszczącej uczestników przez całe trzy dni,
Mirosław Matuszewski – prowadzący zajęcia z konferansjerki,
Tomasz Jurak – redaktor portalu eluban.pl, prowadzący zajęcia z promocji i informacji,
Harcerska Grupa Artystyczna LIMINIS z Kamiennej Góry – gwieździe wieczoru,
Anna Chmielewska – pracownik PCPR w Lubaniu – prowadzącej zajęcia z określania celów zadań społecznych, współpracy z jednostkami pomocowymi.
Nie możemy zapomnieć także o Restauracji Pizzerii „Stary Piec” z Lubania – dzięki której uczestnicy zjedli w sobotę pyszny obiad.
Organizatorem warsztatów był Hufiec ZHP Lubań oraz Referat Inspiracji Chorągwi Dolnośląskiej ZHP.
DSCN0572 DSCN0597 DSCN0526 DSCN0522