Stulecie Harcerstwa Polskiego – wspomnienie gryfowskich harcerzy

Stulecie Harcerstwa Polskiego – wspomnienie gryfowskich harcerzy

1 października 2011 r. 10 Drużyna Harcerska „STRAŻNICY” została zaproszona przez Towarzystwo Miłośników Gryfowa do wzięcia udziału w wystawie organizowanej przez Europejskie Centrum Kulturalno-Informatyczne w Gryfowie pt.”Stulecie Harcerstwa Polskiego – wspomnienie gryfowskich harcerzy”, na którą przybyli byli harcerze i instruktorzy ZHP. 10 Drużyna Harcerska „STRAŻNICY” uświetniała spotkanie śpiewem harcerskiej piosenki. Spotkanie młodych harcerzy z historią gryfowskiego środowiska harcerzy dało świadectwo, iż w sercach ludzi dorosłych nadal płynie wiecznie żywa treść Prawa Harcerskiego. Uroczystego otwarcia wystawy dokonała Pani Iwona Jarosz – prezes TMG i phm. Barbara Baszak oraz przewodniczący Rady Miejskiej Robert Skrzypek. Na wystawie gościem był burmistrz miasta Gryfowa Olgierd Poniźnik, hm Tadeusz Polesiak,hm Krystyna Kurec, hm Henryka Świdrak-Wrońska, hm. Zdzisław Mirecki, którzy także dostarczyli pamiątki. Przedstawiono obszerny referat, na podstawie spisanych kronik gryfowskich drużyn od 1946r. W gablotach można było sporą ilość pamiątek gryfowskich harcerzy i instruktorów. Na dziedzińcu ECKI zaproszeni goście po poczęstunku zasiedli w kręgu, aby oddać się nostalgicznym wspomnieniom, którym przysłuchiwali sie z zaciekawieniem nasi harcerze z 10 DH.