„Czytanie łączy pokolenia”

„Czytanie łączy pokolenia”

„Czytanie łączy pokolenia”

Pod takim hasłem został zorganizowany Dzień Babci i Dziadka w Bibliotece Miejskiej
w Leśnej. Z zaproszenia skorzystały zuchy z 1 Gromady Zuchowej „Żagielki”, prowadzone przez Aleksandrę Sobczyk, harcerze z 12 Harcerskiej Drużyny Wodnej „Żagiel”, prowadzonej przez pwd. Małgorzatę Firszt i pwd. Katarzynę Waniczek oraz uczniowie z SP w Smolniku, którzy uczęszczają na kółko czytelnicze również do Pani Kasi. Dzieci przybyły wraz ze swoimi babciami i dziadkami, którym pięknie przeczytały przygotowane wcześniej wiersze związane ze styczniowym świętem. Same także wysłuchały fragmentu opowiadania, które zaprezentowała pracownica biblioteki. Wszyscy obecni otrzymali też odznaki „Super Babci” i „Super Dziadka”. Po wzruszających prezentacjach
i „odznaczeniach” goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez Panie bibliotekarki. Taka forma obchodów szczególnych dni w roku bardzo spodobała się zarówno młodszym jak i seniorom. Dlatego też, na kolejnych kółkach czytelniczych oraz zbiórkach zuchów i harcerzy będziemy rozwijać umiejętność czytania i przygotowywać dzieci do kolejnych świąt.

Była to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia tak nietypowa uroczystość, w której uczestniczyły zuchy i harcerze Hufca Lubań.

Bardzo dziękujemy Paniom: Roksanie Sipko i Bożenie Kurys za zaproszenie.

Aleksandra Sobczyk, pwd. Katarzyna Waniczek
DSC_8453

DSC_8442